İhtiyaca göre kanal ve fittings parçaları otomatik makinelerde üretilerek köşe parçaları çakılmış, antibakteriyel mastikleri yapılmış olarak teslimata hazırlanır. Kanalların ve fittings malzemelerinin kapatılması kenet makinelerinde otomatik olarak yapılır. Hazır kanal profi line uygun olarak üretilen galvaniz kaplamalı köşeler rijitlik sağlamak amacı ile kullanılır.

Kanal mukavemetini artırmak ve titreşimi engellemek için kanal boyuna 150 mm aralıklarla iz makinesi yardımıyla iz vurma işlemi yapılır. Hava kanallarının birleşmesinde hava basıncından dolayı esnemeleri önlemek ve sızdırmazlık sağlamak için 20 mm ve 30mm olarak imal edilen klipsler kullanılır. Son olarak üretilen parçaların montajı, uygulanan barkod sistemi yardımıyla kolay ve hızlı şekilde yapılır.

Maytes, ileri teknoloji ile ihtiyaca yönelik üretim gerçekleştirerek yatırımcıya ve dolayısıyla ülke ekonomisine katkıda bulunmayı kendisine ilke edinmiştir. Mühendisliğin temel prensipleri olan teknoloji, ekonomi ve estetiği en üst seviyede kullanarak sektörde lider olmayı hedefl emektedir. Maytes, çevrenin korunması ve işletme maliyetlerinin düşürülmesi için enerjisini verimli kullanmakta, hiç bir şartta bu prensipten ödün vermemektedir.